Bodrum’u lodos vurdu, hayat felç oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde erken saatlerde başlayan ve öğleden sonra şiddetini artıran lodos hayatı olumsuz etkiledi. Lodos başlamadan önce Muğla Valiliği, Sahil Güvenlik, Liman Başkanlığı ve zabıta ekiplerinin yaptığı uyarılarla teknelerin liman ve kapalı koylara alınması nedeniyle karaya sürüklenen ve batan tekne sayısı çok olmadı.

Yine liman dışında olan tekneler sürüklenerek karaya oturdu ve battı. Güllük Limanı’ndan İsrail’e kuru yük götüren gemiler 5 metre dalga yüksekliği ve açık denizde 80 kilometre hıza varan şiddetli rüzgar nedeniyle Bodrum koylarına sığınmak zorunda kaldı.

AĞLARINI TOPLAYAMADAN GERİ DÖNDÜLER

Akşamdan attıkları ağları toplamak için denize açılan balıkçı kayıkları ise batma tehlikesi geçirdi, bazıları fırtına nedeniyle ağlarını toplayamadan geri döndü.

Kumbahçe, Paşatarlası, Ortakent ve Gümbet’te dev dalgalar saatlerce sahildeki restoran ve evleri dövdü. Sahil kesiminde 6 metreye kadar yükselen dalgalar nedeniyle işyerleri ve evler sular altında kaldı.

Sandalye ve masalar denize sürüklendi. Esnaf restoran malzemelerini denizden topladı.

Yapılması gereken Bodrum- Datça, Datça- Bodrum, Bodrum İstanköy (Kos), İstanköy (Kos)-Bodrum feribot seferleri yapılamadı. Şiddetli lodos fırtınasının etkisini 24 saat daha göstereceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x